UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

6 Şubat 2023 de bir kez daha depremin soğuk gerçeğiyle yüzleştik. Deprem bize acı bir gerçeği hatırlattı: Deprem öldürmez, bina öldürür.

Depremler bir rastlantı değil, bir doğa olayıdır. Önlemlerimizi almazsak, felaketlere davetiye çıkartırız.
Ülkemiz, aktif fay hatları üzerinde bulunması nedeniyle sürekli bir tehdit altındadır ve bu gerçekle yüzleşerek gerekli önlemler alınmalıdır.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elâzığ’da 50 binin üzerinde vatandaşımız hayatını yitirdi.

6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyor, aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI” TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Şubat,

Geçmiş olsun Elazığ

Elazığ’ın Alacakaya bölgesinde bulunan maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını diliyoruz. Göçükten etkilenen tüm maden işçilerine, ailelerine ve tüm Elazığlı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Bize Ulaşın