UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

6 Şubat 2023 de bir kez daha depremin soğuk gerçeğiyle yüzleştik. Deprem bize acı bir gerçeği hatırlattı: Deprem öldürmez, bina öldürür.

Depremler bir rastlantı değil, bir doğa olayıdır. Önlemlerimizi almazsak, felaketlere davetiye çıkartırız.
Ülkemiz, aktif fay hatları üzerinde bulunması nedeniyle sürekli bir tehdit altındadır ve bu gerçekle yüzleşerek gerekli önlemler alınmalıdır.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elâzığ’da 50 binin üzerinde vatandaşımız hayatını yitirdi.

6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyor, aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

özgen uyar
Author: özgen uyar

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Hain darbe girişiminin 8. Yıl dönümünde bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize içten şükranlarımızı sunuyoruz. Author: TDS Admin

HAZİRAN 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Haziran, 2024 (sonu) itibariyle; TÜRK-İŞ Açlık Sınırı Endeksi

Bize Ulaşın