TÜRK-İŞ 24. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

TÜRK-İŞ’in 24. Olağan Genel Kurulu, Ankara’da bulunan Büyük Anadolu Termal Otel’de yapıldı ve 02 Aralık 2023 Cumartesi günü yapılan seçimlerle sona erdi.

Oy verme işlemi saat 17.00’de tamamlandı ve 398 delege oy kullandı. Oyların 396’sı geçerli, 2’si geçersiz olarak sayıldı.

Genel Kurul sonucunda Genel Başkan Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Başkanlığı görevine tekrar seçildi. Yapılan seçimle birlikte TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Genel Başkan Yardımcısı Pevrul KAVLAK (Hukuk ve Genel İdari İşlerden Sorumlu),
Genel Başkan Yardımcısı Ramazan AĞAR (Mali İşlerden Sorumlu),
Genel Başkan Yardımcısı Nazmi IRGAT (Eğitim İşlerinden Sorumlu),
Genel Başkan Yardımcısı Eyüp ALEMDAR (Teşkilatlandırma İşlerinden Sorumlu).

Göreve yeniden seçilen Konfederasyonumuz Genel Başkanı Ergün ATALAY ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyoruz.
Türkiye işçi sınıfına ve memleketimize hayırlı olsun.

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI” TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Şubat,

Geçmiş olsun Elazığ

Elazığ’ın Alacakaya bölgesinde bulunan maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını diliyoruz. Göçükten etkilenen tüm maden işçilerine, ailelerine ve tüm Elazığlı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Bize Ulaşın