4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

4 Aralık Dünya Madenciler Günü, değerli cevherleri, kömürü ölümü pahasına yeryüzüne çıkaran madencilere adanmış bir gün. Madencilerimizin emekleri, ülkemizi aydınlatan enerjiye ve birçok sanayi dalına katkıda bulunuyor. Ne yazık ki Türkiye, ILO verilerine göre maden kazaları sonucu yaşanan ölümlerde dünyada ve Avrupa’da ilk sıralarda yer alıyor. Maden emekçilerinin güvenliği için daha fazla çaba sarf etmeli, yaşanan kayıplara dur demeliyiz. Unutmayalım ki, güvenli çalışma koşulları herkesin hakkıdır. Maden ocaklarında emek veren, ter döken tüm maden emekçilerimizin 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nü kutluyor, bir avuç kömür için bir ömür verenleri de rahmetle anıyoruz.

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI” TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Şubat,

Geçmiş olsun Elazığ

Elazığ’ın Alacakaya bölgesinde bulunan maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını diliyoruz. Göçükten etkilenen tüm maden işçilerine, ailelerine ve tüm Elazığlı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Bize Ulaşın