ITF HEYETİ SENDİKAMIZI ZİYARETTE BULUNDU

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) Kentsel Ulaşım Bölümü Başkanı Alana Dave ve bölüm çalışanları Bruno Dobrusin, James Bartholomeusz ile Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığı Bölümü Sekreter Yardımcısı Deniz Akdoğan sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkanımız İrfan Mete ile görüş alışverişinde bulundu. Ziyaret kapsamında, kentsel ulaşımın geleceği, toplu taşımanın kamulaştırılması, işçiler için iklim ve teknolojik değişimin etkileriyle ilgili adil geçiş süreci üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. Ayrıca Türkiye’deki kentsel ulaşım alanında faaliyet gösteren sendikalarla iş birliği projeleri ele alındı.

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI” TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Şubat,

Geçmiş olsun Elazığ

Elazığ’ın Alacakaya bölgesinde bulunan maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını diliyoruz. Göçükten etkilenen tüm maden işçilerine, ailelerine ve tüm Elazığlı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Bize Ulaşın