25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü!

Bugün, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü! 25 Kasım toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları için birlikte durma günüdür.
TDS olarak, kadına yönelik şiddete karşı mücadelede ediyor, çalışma hayatında cinsiyet eşitliği ve adil bir ortam için çabalıyoruz. Kadınların, işyerlerinde ve toplumda özgürce var olmalarını destekliyor, onlara eşit fırsatlar sunmayı amaçlıyoruz.
İşyerlerinde kadına yönelik şiddet, kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını engelleyen ve geleceklerini tehlikeye atan önemli bir sorundur. ILO 190 Sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi, işyerlerinde kadına yönelik her türlü şiddet ve tacizi yasaklamaktadır. Ayrıca, bu tür şiddet ve tacizin önlenmesi ve mağdurların korunması için gerekli önlemlerin alınmasını öngörmektedir.
Sendika olarak, Türkiye’nin ILO 190 Sayılı Sözleşmeyi imzalamasını ve kadına yönelik şiddetle mücadelede etkin önlemler alınmasını talep ediyoruz. Bu önemli adımla, Türkiye’de de kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli bir mesafe kat edileceğine inanıyoruz.
Hep birlikte, kadına yönelik şiddete karşı durup, toplumsal farkındalık yaratmak için çabalayarak, daha adil bir dünya için el birliğiyle mücadele edelim.

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

ŞUBAT 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI” TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Şubat,

Geçmiş olsun Elazığ

Elazığ’ın Alacakaya bölgesinde bulunan maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını diliyoruz. Göçükten etkilenen tüm maden işçilerine, ailelerine ve tüm Elazığlı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Bize Ulaşın