1 Mayıs’ta alanlardaydık

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, TÜRK-İŞ liderliğinde Bursa’da kutlandı

Genel Başkanımız İrfan Mete ve genel yönetim kurulumuz ile şubelerimizin yönetim kurulu ve üyelerimiz alanda yerlerini aldılar. Nilüfer ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda başlayan yürüyüş, hastane alanında sona erdi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, yaptığı konuşmada her zaman emekten ve işçiden yana olduklarını ifade etti.

İzmir’de de alandaydık

İzmir’de binlerce işçi 1 Mayıs’ı kutlamak için Gündoğdu Meydanı’nda bir araya geldi. Sendikamız üyeleri de kortej oluşturarak alana giriş yaptılar. İzmir’deki 1 Mayıs kutlamaları, konuşmalar ve konserle sona erdi.

TDS Admin
Author: TDS Admin

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

2023 Yılı, Denizciler İçin En Kötü Yıl Oldu: 129 Gemi ve 1983 Denizci terk edildi

  Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu’nun (ITF) küresel müfettiş ağı, 2023 yılında denizcilere ait toplam 57.1 milyon ABD doları tutarındaki ödenmemiş ücretlerin, gemi çalışanlarına ödenmesini sağladı.   2023 yılı denizcilerin terk edilmesi açısından en kötü yıl oldu. ITF müfettişleri 129 terk edilmiş gemi ve 1983 terk edilmiş denizci tespit etti.  

12 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK İŞÇİLİĞİYLE MÜCADELE GÜNÜ

Çocuktan işçi olmaz! Çocuklar, sevgi, eğitim ve güvenli bir çevrede büyüme hakkına sahiptir. Ancak ne yazık ki, milyonlarca çocuk zorla çalıştırılarak, çocuk işçiliği gerçeğiyle yüzleşmektedir. Çocuk işçiliği, tüm insanlığın geleceğini tehdit eden bir insan hakları ihlalidir. 12 Haziran Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde, çocuklarımızın haklarını savunuyor, çocuk işçiliğine hayır diyoruz!

MAYIS 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Mayıs, 2024 (sonu) itibariyle; TÜRK-İŞ Açlık Sınırı Endeksi

Bize Ulaşın