TÜRKİYE DENİZCİLER SENDİKASI 40 YAŞINDA!

  1. yılımızı kutladığımız bugün, geçmişten bugüne süregelen mücadelemizi yürekten selamlıyoruz. 40 yıl önce, emekçiler omuz omuza vererek eşitlik ve adalet için bir araya gelerek sendikamızı kurdu. O günden bugüne, bizler de aynı kararlılıkla yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bu kutlu yolda, Türkiye Denizciler Sendikası olarak 40 yıldır sorunları sadece görmekle kalmayıp, çözüm yollarını birlikte aradık. Mücadelemizi temelde eşitlik ve dayanışma ilkeleriyle sürdürdük. İnsan haklarına saygılı, demokratik ve toplumsal adaleti gözetmeye dayalı bir anlayışı daima göğsümüzde taşıdık.

Bugün, en zorlu işkollarından birinde en yüksek üye sayısına ulaşmış olmanın gururunu yaşıyoruz. “Fırtınalarda güvenli liman” misyonuyla çıktığımız bu yolda, evrensel değerleri temel alarak ördüğümüz dayanışma ağıyla bugünlere geldik.

Ancak yolculuğumuz bitmedi. Bugün, 40. yılımıza adım atarken, emek sınıfıyla daha da güçlenerek ilerlemek isteğimizi yineliyoruz. Ülkemizde zorlu çalışma koşullarını en iyi bilenler olarak, sadece toplu sözleşmelerle değil emekçilerin her alanda yaşadığı sorunlara çözüm üretme amacıyla çaba harcıyoruz. Üyelerimizin, emekçilerin yanında olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Amacımız nettir: Daha fazla çaba göstererek, daha fazla dayanışarak üyelerimize adil ve onurlu bir yaşam sunmak. 40 yıl boyunca edindiğimiz deneyim ve birikimle geleceğe daha umutla bakıyoruz. Kurucularımızdan bugüne, tüm yöneticilerimize, emekçilerimize ve destek veren herkese minnettarız. Mücadelemize omuz veren ve emek harcayan herkesle birlikte, geleceğe doğru kararlı adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

Bugün sadece 40 yılı değil, geleceği kutluyoruz. Daha aydınlık yarınlar için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Mücadelemizin ışığı her zaman yanacak, emek, adalet ve adil bölüşüm için birlikte yürüyeceğiz.

özgen uyar
Author: özgen uyar

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919’un 105. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs, milletimizin azim ve kararlılığının, bağımsızlık aşkının simgesidir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle

18 MAYIS ULUSLARARASI DENİZCİ KADINLAR GÜNÜ

Denizcilik, uzun yıllar boyunca erkek mesleği olarak görülmüş olsa da kadınların bu alanda gösterdiği üstün başarılar ve kararlılık, bu önyargıları kırarak denizciliğin cinsiyetle sınırlı olmadığını kanıtlamıştır. Bugün dünyanın dört bir yanında cesur ve yetenekli kadın denizciler var. Onlar, sadece gemileri değil, aynı zamanda toplumsal algıları da değiştirerek, denizciliğin cinsiyetle sınırlı

SOMA MADEN ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ

Manisa Soma’da yaşanan maden faciasının 10. yıl dönümünde, 301 maden emekçimizin hayatını kaybetmesiyle derin bir acı yaşadık. Bu acı olay, hala yüreklerimizde taze bir iz bırakıyor. Bir avuç kömür için bir ömür veren, 301 maden emekçimizi saygı ve rahmetle anıyoruz Author: TDS Admin

Bize Ulaşın