ROTA BÜLTENİMİZİN İKİNCİ SAYISI YAYINLANDI!

 

📣 Türkiye Denizciler Sendikası olarak hazırladığımız ROTA E-Bülteni’nin ikinci sayısı yayınlandı.

” Yıpranıyoruz ” temasıyla çıkan Ocak 2024 sayımızda, deniz çalışanlarının 1 Ekim 2008 tarihinde ellerinden alınan yıpranma payını öne çıkardık.

📰 Bültenimizde öne çıkan başlıklar:

📌 Gemi adamlarının fiili hizmet süresi zammı
📌 Kadın ve gençlik komiteleri kuruldu
📌 TDS 40 yaşında
📌 Denizcilikte stres
📌 ITF enspektörü, uluslararası standartların altında çalıştırılan gemi mürettebatının ücretlerini ödettirdi
📌 Gemi ve limanlarda örgütlü olan sendikamız şimdi depolarda da örgütleniyor

ROTA bültenimize ulaşabilirsiniz.

özgen uyar
Author: özgen uyar

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

2023 Yılı, Denizciler İçin En Kötü Yıl Oldu: 129 Gemi ve 1983 Denizci terk edildi

  Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu’nun (ITF) küresel müfettiş ağı, 2023 yılında denizcilere ait toplam 57.1 milyon ABD doları tutarındaki ödenmemiş ücretlerin, gemi çalışanlarına ödenmesini sağladı.   2023 yılı denizcilerin terk edilmesi açısından en kötü yıl oldu. ITF müfettişleri 129 terk edilmiş gemi ve 1983 terk edilmiş denizci tespit etti.  

12 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK İŞÇİLİĞİYLE MÜCADELE GÜNÜ

Çocuktan işçi olmaz! Çocuklar, sevgi, eğitim ve güvenli bir çevrede büyüme hakkına sahiptir. Ancak ne yazık ki, milyonlarca çocuk zorla çalıştırılarak, çocuk işçiliği gerçeğiyle yüzleşmektedir. Çocuk işçiliği, tüm insanlığın geleceğini tehdit eden bir insan hakları ihlalidir. 12 Haziran Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde, çocuklarımızın haklarını savunuyor, çocuk işçiliğine hayır diyoruz!

MAYIS 2024 – “AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI”

TÜRK-İŞ’in, çalışanların geçim koşullarını yansıtan ve (1987’den bu yana her ay) düzenli olarak yapılan ancak Ocak 2022 tarihinden itibaren beslenme kalıbı içindeki besin türlerinin ağırlığı bilimsel görüş doğrultusunda yenilenen (dengeli beslenmek için yetişkinlerin ve çocukların gereksinimini göz önüne alan) bağımsız araştırmasına göre Mayıs, 2024 (sonu) itibariyle; TÜRK-İŞ Açlık Sınırı Endeksi

Bize Ulaşın