Uluslararası Ticaret Odası’na (International Chamber Of Commerce – ICC) bağlı Uluslararası Denizcilik Bürosu (International Maritime Bureau – IMB) tarafından “DENİZ GÜVENLİĞİ DANIŞMA HATTI” kurulmuştur.

Danışma Hattı’na denizciler, liman çalışanları, gemi acenteleri, tersane çalışanları, brokerler, komisyoncular, nakliyeciler ve ilgili tüm taraflar;
görmüş/duymuş/biliyor olabilecekleri herhangi bir yasadışı suç veya deniz güvenliğini ihlal eden davranışı danışma hattına bildirebilir.

Alınan tüm bilgiler kesinlikle gizli tutulacak ve işlem yapılması için ilgili makamlara aktarılacaktır.

Deniz güvenliği hepimizi ilgilendirir ve tüm tarafların yardımı ile riski en aza indirmeye çalışabilir, can ve mal güvenliğine yardımcı olabiliriz.

Deniz Güvenliği Danışma hattına 7 gün 24 saat aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

EMAIL: IMBSECURITY@ICC-CCS.ORG

TEL: +603 2031 0014

FAKS: +603 2078 5769.

WHATSAPP & TELEGRAM: +601126593057

(Fotoğraf veya video gönderebilirsiniz)

UNUTMAYIN: BİLGİLERİNİZ HAYAT KURTARABİLİR!

IMB TÜM DENİZCİLERE GÜVENLİ VE EMNİYETLİ YOLCULUKLAR DİLER.

 

ICC – Uluslararası Denizcilik Bürosu (IMB) 1981 yılında her türlü deniz sahtekârlığı, suiistimal ve korsanlıkla mücadelede bir odak noktası olarak hareket etmek üzere kurulmuştur. Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) 20 Kasım 1981 tarihinde kabul ettiği A 504 (XII) (9) sayılı kararında diğer hususların yanı sıra tüm hükümetleri, çıkar gruplarını ve kuruluşları IMB ile bilgi alışverişinde bulunmaya ve uygun iş birliğini sağlamaya çağırmıştır. IMB ayrıca Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (ICPO – INTERPOL) nezdinde de gözlemci statüsüne sahiptir.