TÜRKİYE DENİZCİLER SENDİKASI GENÇLİK KOMİTESİ KURULDU

Sendikamız, üyelerimizin sendika temsiliyetini artırmak, üyelerin eğitim düzeyini yükseltmek, sendika bilincini geliştirmek, dayanışmayı teşvik etmek ve işçi sorunlarını daha yakından takip etmek amacıyla bünyesinde Kadın, Gençlik ve Öğrenci Komiteleri kurmaya başladı.

Gençlik Komitesi ilk toplantısını yaptı.

Türkiye Denizciler Sendikası olarak komitelerimizi kurmaya devam ediyoruz. Gençlik Komitesi bugün (09/10/2023) ilk toplantısını Genel Merkez binamızda yaptı. Toplantıda, Gençlik Komitesinin kuruluş amacı ve yürütümü ile ilgili bilgi aktarılarak, komite üyelerinin görüşleri alındı.

Gençli Komitesinin alt çalışma gruplarının da oluşturulduğu toplantıda, komite sözcüsü seçildi. 

Eğitim Alt Grubu, Sağlık ve Güvenlik Alt Grubu, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Alt Grubu, Sosyal Haklar Alt Grubu ve İletişim Alt Grubu oluşturuldu.

Sendika ve genç işçiler arasındaki bağın güçlenmesi için çalışmalar.

Gençlik Komitesi toplantısında, Genç işçilerin yaşadığı sorunlar ve çözüm yolları üzerine konuşuldu. Sendika ve genç işçiler arasındaki bağın güçlenmesi için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. 

Ayrıca genç işçilerin, işçi sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlenme amacıyla çalışmalar yapılması, eğitim ve sosyal haklar gibi konularda destek sağlanarak genç işçilere daha iyi çalışma koşulları sunulması için çalışmalar yapması planlandı.

Türkiye Denizciler Sendikası Gençlik Komitesi’nde, Eren Yasin Turan, Pelin Er, Mert Akçay ve Emre Bayrak görev alıyor. 

TDS Gençlik Komitesi, toplantı sonrasında Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı İrfan Mete’yi ziyaret ederek, genç işçilerin sorunlarını ve taleplerini aktardı.

özgen uyar
Author: özgen uyar

Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Diğer haberler

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919’un 105. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs, milletimizin azim ve kararlılığının, bağımsızlık aşkının simgesidir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle

18 MAYIS ULUSLARARASI DENİZCİ KADINLAR GÜNÜ

Denizcilik, uzun yıllar boyunca erkek mesleği olarak görülmüş olsa da kadınların bu alanda gösterdiği üstün başarılar ve kararlılık, bu önyargıları kırarak denizciliğin cinsiyetle sınırlı olmadığını kanıtlamıştır. Bugün dünyanın dört bir yanında cesur ve yetenekli kadın denizciler var. Onlar, sadece gemileri değil, aynı zamanda toplumsal algıları da değiştirerek, denizciliğin cinsiyetle sınırlı

SOMA MADEN ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ

Manisa Soma’da yaşanan maden faciasının 10. yıl dönümünde, 301 maden emekçimizin hayatını kaybetmesiyle derin bir acı yaşadık. Bu acı olay, hala yüreklerimizde taze bir iz bırakıyor. Bir avuç kömür için bir ömür veren, 301 maden emekçimizi saygı ve rahmetle anıyoruz Author: TDS Admin

Bize Ulaşın